Mod RAG Base Building pozwala na modułowe postawienie różnorodnych, szczelnych i foremnych konstrukcji. Dzięki snapowaniu wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasowały.
Przegląd wszystkich modułów można podejrzeć na podstronie moda: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=3157695626
Do rozpoczęcia zabawy potrzebne będą surowce: deski, gwoździe i kłody oraz narzędzie w postaci młotka lub siekierki. Łącząc ze sobą 4 deski i 10 gwoździ pojawi nam się menu do wyboru odpowiedniego zestawu (hologramu). Zestaw craftuje się pod postacią skrzyneczki – jest ona wielorazowa także nie ma potrzeby tworzenia np. 10 zestawów ścian.
Trzymając zestaw w ręku możemy wybrać rozmieszczenie. Jeśli jest to pierwszy moduł, snapowanie nie będzie działać – nie będzie się do czego „przykleić”. W takim przypadku polecam wyłączyć snapowanie (strzałka w dół) aby swobodnie rozmieścić pierwszy hologram. Nie trzeba go od razu budować – można dostawiać kolejne i dzięki temu weryfikować swój projekt bez wykorzystywania materiałów. Postawienie i zwinięcie hologramu jest całkowicie darmowe.
Po zmianie trybu snapowania (włączenie/wyłączenie) często trzeba anulować rozmieszczanie elementu i ponownie wejść w tryb budowy aby zmiana snapowania zaskoczyła.
Aby postawić element wykorzystując snapowanie często trzeba się również cofnąć i nacelować z większego dystansu. Jeśli podczepiło się inne miejsce niże te, które chcemy, korzystając ze strzałki w prawo możemy przełączać się pomiędzy kolejnymi punktami snapowania aż wskoczy we właściwe miejsce.
Po hologramie podłogi oraz fundamentu można chodzić. Zwłaszcza dla fundamentu jest to przydatna funkcja i pozwala podsadzić się wyżej w celu np. zbudowania piętrowego ogrodzenia czy ściany.
Po uzupełnieniu hologramu o odpowiednią ilością kłód, desek i gwoździ, możemy za pomocą młotka lub siekierki zbudować element. Użyty do postawienia hologramu zestaw wypadnie na ziemię.
Bramy, okna i drzwi budujemy w 2 krokach: najpierw z hologramu powstaje rama i dopiero w kolejnej interakcji dobudujemy właściwe drzwi czy okno. Analogiczna sytuacja ma miejsce z dachem skośnym – możemy dobudować dopełnienie skosu lewego lub prawego (zabudowa trójkątnej przerwy pomiędzy dachem a ścianą).
Okno (również zamknięte) przepuszcza pociski – warto mieć to na uwadze 😉
Moduły z Base Building są nieco węższe od standardowych płotów ale za to wyższe. Przez to nie są ze sobą za bardzo kompatybilne jeśli zależy nam na zwartej konstrukcji.
Ciężarówka jest zbyt wysoka aby zmieścić się przez modowaną bramę – jeśli zbudujecie ścianę nad bramą aby mieć podwójne ogrodzenie, ciężarówka nie przejedzie. Postawienie bramy nad bramą niestety nie zadziała – brama będzie za wysoko i nie da rady jej otworzyć. W takim przypadku najlepszą opcją będzie postawienie 2 klasycznych płotów/bram w miejsce modowanej (jeden nad drugim).
Na koniec garść inspiracji od autora moda: